فروشگاه لوازم الکترونیک توانا

طراح و مجری:

آرانودیزاین / نیکدل استودیو

کارفرما:

آقای ایمانی

نوع پروژه:
مساحت:

15m²

موقعیت:

تهران، پاساژ ایران

زمان پروژه:

فروردین 1400

[ معرفی پروژه ]

روند طراحی

در “طراحی فروشگاه لوازم الکترونیک توانا”، خواسته اصلی کارفرما ارائه یک طرح مدرن با نور محیطی یکنواخت و محیطی آرامش بخش بود که به درستی پاسخگوی همه نیازهای فضایی باشد.

ما برای ایده محوری طراحی، استفاده از شکل قطعات و بردهای کامپیوتری به صورت انتزاع شده را پیشنهاد دادیم که در قالب یک طرح پارامتریک (به شکل قطعات مکعبی در ابعاد مختلف) در قسمت هایی از سقف و کانتر نمود می یابد. به منظور مخفی کردن منابع نور محیطی، تعدادی از این قطعات در سقف نقش روشنایی را بازی می کنند. برای بزرگ تر دیده شدن فضای کوچک فروشگاه، مابقی فضا به شکل کاملا ساده و مینیمال با متریال خنثی و در کنتراست با متریال سقف طراحی شده است.

به منظور نمایش محصولات الکترونیکی، شلف هایی افقی به صورت کنسول شده از دیوار و بدون پایه طراحی شد که برای حفظ استقامت از داخل با قوطی فلزی، شاسی کشی شده است. برای نورپردازی محصولات، نورهای مخفی ساده خطی در قسمت پشتی استفاده شده است. طراحی کانتر فروش هم بر گرفته از طرح پارامتریک سقف در ابعاد خواسته شده است.

[ مقایسه قبل و پس از طراحی ]

اعضای همکار در این پروژه

تیم طراحی: امین رفعتی، بهنوش مرادی

تیم اجرا: فهیمه برومند، امیرعلی موثقی، نیما اکبری

عکاس: امیرعلی معمارزاده

[ بازخورد نهایی پروژه ]

پس از ارائه طراحی فروشگاه لوازم الکترونیک توانا به کارفرما، ایشان رضایت کاملی از طرح و زیبایی شناسی آن داشتند. تنها دغدغه آقای ایمانی چگونگی استفاده حداکثری از فضای کوچک 15 مترمربعی فروشگاه برای استقرار حداقل چهار نفر با تمام وسایل مورد نیاز اعم از لپتاپ، تلفن و … بود. برای ایجاد اطمینان ابعاد تمامی وسایل روی میز همچون لپتاپ، تلفن و حتی بیرون زدگی کابل ها را به دقت اندازه گیری کرده و با طراحی تطابق دادیم. همچنین فضایی برای استقرار سرور و تجهیزات صوتی و تصویری در قسمتی از سقف به صورت مخفی تعبیه کردیم. از سوی دیگر هنگام اجرا با پیشبینی زیرساخت برق رسانی و محل های عبور سیم ها و کابل ها و … طوری برنامه ریزی کردیم که هیچ کابل یا زوائد بصری نامناسبی در محیط فروشگاه به چشم نخورد.

مجموعه این دقت نظر در «طراحی» و «اجرا» موجب شده که اکنون فروشگاه توانا در میان فروشگاه های همجوار خود در پاساژ ایران حتی از دور جلب نظر کرده و مخاطب را به سوی خود جذب می کند. رضایت حداکثری کارفرما در این پروژه خود تاییدی بر موفقیت این طرح است.

[ نظر کارفرما پروژه ​]

“پس از اجرای پروژه، زیبایی و ارزش افزوده محسوس و انکار ناپذیری در محیط فروشگاه احساس کردم که طبعاً نتیجه سپردن کار به یک استودیو تخصصی طراحی و اجرا است. “
تصویر پروفایل
آقای ایمانی
مدیر فروشگاه لوازم الکترونیکی توانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا