سالن ورزشی خمین

طراح و مجری:

آرانودیزاین

کارفرما:

آقای رضائی

نوع پروژه:
مساحت:

1600m²

موقعیت:

خمین

زمان پروژه:

مرداد 1395

[ معرفی پروژه ]

روند طراحی

سالن ورزشی خمین در داخل یک  مرکز ورزشی – تفریحی در شهرستان خمین ایفای نقش می کند. این سالن باتوجه به ابعاد و استاندارهای عملکردی مجموعه های ورزشی طراحی شده است است.

برای طراحی این پروژه همانند طراحی فضاهای اکستریور (بیرونی)، خط فکری مدرن درنظر گرفته شده است. طراحی نماهای بیرونی از یک هندسه پارامتریک تشکیل شده که بصورت پوسته روی حجم بنا قرارگرفته است. هندسه پوسته یک فرم پیکسلی دارد که باتوجه به موقعیت قرارگیری پیکسل ها، یک فرم جذاب بصری پدید می آورد. هندسه پوسته طوری طراحی شده که برای ورودی مجموعه دعوت کنندگی ایجاد کند.

در طراحی داخلی سالن ورزشی خمین سعی کردیم ضمن استفاده هندسه مدرن و ریتم در فضا، به کمک رنگ به فضا روح ببخشیم و با استفاده از پیکتوگرام ها و علائم بصری محیطی در فضای داخلی خوانایی بصری ایجاد کنیم. استفاده از رنگ سبز و سبز آبی بر روی جداره ها و برخی صندلی ها هماهنگی بصری چشم نوازی ایجاد کرده است. برای حفظ تعادل رنگی در فضا، کف قسمت تماشگران و دیوار های پشتی به رنگ خاکستری و از جنس میکروسمنت انتخاب شده است. کف زمین ورزشی از جنس اپوکسی است که خطوط بازی بر روی آن مشخص شده اند. سقف در حالت اکسپوز خود حفظ شده و برای اینکه فرم های آن بیش از حد تکرار نشود بر روی قسمت هایی از آن ورق های پانچ متال نصب شده است. چراغ های مورد نیاز برای تامین روشنایی در سقف جانمایی شده اند. این نورها، روشنایی یکنواختی در محیط زمین ورزشی ایجاد می کنند.

اعضای همکار در این پروژه

امین رفعتی، حسین صحرایی، محمد رفیع زاده، پوریا زند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا