طراح و مجری:
آرانو دیزاین

کارفرما:
آقای درخشان
زمان پروژه:
فروردین ۱۳۹۸
موقعیت:
کرج، بلوار بنفشه
مساحت:
۳۳۰۰m²
نوع پروژه:
آپارتمان مسکونی بنفشه سوم، یک پروژه صفر تا ۱۰۰ معماری است که پس از تخریب یک بنای قدیمی یک طبقه، در محله بلوار بنفشه کرج ساخته شده است. این آپارتمان زیربنای ۳۳۰۰ مترمربع دارد.

آپارتمان مسکونی بنفشه سوم را در قالب ۵ طبقه مسکونی، یک طبقه لابی و مشاعات و یک طبقه پارکینگ طراحی کردیم. در طبقات بالا، هر طبقه شامل سه واحد مسکونی است. یک واحد ۱۷۵ متری، یک واحد ۱۲۵ متری و یک واحد ۱۴۰ متری می باشد. تعداد پارکینگ های مورد نیاز ۲۰ عدد بود که ما توانستیم طراحی صحیح ستون گذاری و جانمایی دقیق علاوه بر تامین پارکینگ مورد نیاز، یک پارکینگ اضافه تر نیز تامین کنیم.

در این پروژه علاوه بر طراحی پلان ها، طراحی و سه بعدی نما، طراحی داخلی و سه بعدی لابی، واحدهای مسکونی، طراحی سه بعدی محوطه و حیاط نیز به آرانو سپرده شد.

خواسته کارفرما برای طراحی نما، ارائه یک طراحی لوکس، بر مبنای سبک نئوکلاسیک بود. ما سعی نمودیم که طراحی نما ضمن پیروی از اصول نئوکلاسیک، زیبا و چشم نواز باشد. در گام نهایی با ارائه فاز دو و نقشه های اجرایی دقیق، سعی نمودیم کارفرما را در اجرای دقیق تر پروژه یاری کنیم.

[ مقایسه قبل و پس از طراحی ]
طراحی نما لاکچری در بلوار بنفشه کرج طراحی نما لاکچری در بلوار بنفشه کرج
[ بازخورد نهایی پروژه ]

دغدغه اصلی کارفرمای ما در این پروژه، ارائه یک پلان خوش نقشه و عملکردی با روابط صحیح در پلان بود. بر همین اساس به خواسته ایشان برای اطمینان از دستیابی به بهترین راه حل پلانی ممکن چندین آلترناتیو مختلف پلانی را تست و بررسی کردیم. همچنین برا طراحی نما با ظرافت و دقت نظر بالایی تک تک جزئیات، طراحی و به تایید کارفرما رسیدند.

پس از تکمیل این پروژه آقای درخشان رضایت کاملی از طرح و نقشه ها داشتند و از همکاری با آرانو به عنوان یکی از موفق ترین تجربه های کاری خود یاد کردند.

نظر کارفرما پروژه:
"یکی از ویژگی های برجسته آرانو دقت بالا در طراحی و تهیه نقشه اجرایی و ارائه راهکارهایی جهت صرفه جویی و کاهش هزینه ها است."
علی درخشان
علی درخشان
سازنده و پیمانکار ساختمانی
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin