[ آشنایی با طراحی و دکوراسیون داخلی ]

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چیست؟

پیشینه

دکوراسیون داخلی ، به شکلی که اکنون تجربه میکنیم، حاصل درهم آمیختگی هنر، معماری و سایر هنرها به شکلی مدرن است. در طول تاریخ همواره افراد مختلفی از جمله معماران، هنرمندان، صنعتگران و خرده فروشان، به طور ویژه ای دغدغه کیفیت فضاهای داخلی را داشته اند. هر یک در بازه های زمانی متعدد به طراحی دکوراسیون داخل فضاهای مختلف پرداخته اند.

دکوراسیون داخلی احتمالاً به‌عنوان فرزند هنرهای دکوراتیو و معماری آغازشده است. علوم بسیاری در شکل دادن بدنه دانش طراحی داخلی نقش داشته‌اند. علومی همچون صنعتگری و فن ساخت مبلمان و ابزار و وسایل. رنگ شناسی، هنر چیدمان و … .

بنابراین اگرچه دکوراسیون داخلی به‌عنوان یک رشته جدید در جهان شناخته می‌شود. اما توانایی‌ها و دیدگاه‌های مرتبط با آن تاریخچه طولانی در طول تاریخ دارند. پس طراحی دکوراسیون داخلی به شکل امروزی یک مقوله چند رشته ای است که در پس معنای ساده خود، نیازمند توانایی های گسترده ای است.

تعریف دکوراسیون

در لغتنامه دکوراسیون  به معنای فن تزیین و چیدمان اشیاء و لوازم تزیینی در یک صحنه است. دکوراسیون داخلی طبق تعریفی ساده، یک هم‌نشینی برنامه‌ریزی‌شده برای رسیدن به اثر هنرمندانه‌ای از رنگ‌ها، مبلمان و … در یک اتاق یا ساختمان است. بروکر و استون یک تعریف جامع‌تر و همه‌جانبه‌تر ارائه می‌دهند: طراحی دکوراسیون داخلی هنر آراییدن فضاهای داخلی به گونه ای است که با معماری موجود متناسب باشد. دکوراسیون داخلی با موضوعاتی از قبیل الگو، تزیینات، مبلمان، تجهیزات، نورپردازی و مصالح در ارتباط تنگاتنگ است.

تفاوت‌هایی میان دکوراسیون و طراحی داخلی وجود دارد. دکوراتورهای داخلی معمولاً با سطوح و اشیاء واقع در مکان سروکار دارند. شکل اصلی فعالیت آن‌ها انتخاب و خریداری بر اساس ترکیب‌های سلیقه‌ای است. در سوی دیگر طراحان داخلی به کمک هندسه و با دست‌کاری ماهرانه در چگونگی نمایش مصالح یا نحوه ساخت، پیرامون فضای سه‌بعدی تصمیم سازی می‌کنند.

[ طراحی دکوراسیون داخلی هنر آراییدن فضای داخلی از طریق همنشینی برنامه ریزی شده عناصر دکوراتیو انتخاب شده، بر اساس ترکیب های سلیقه ای و در تناسب با معماری موجود است.]

آیا طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی نیاز به تخصص دارد؟

از دید بسیاری از ما، طراحی و دکوراسیون داخلی کار بسیار ساده ای است و تنها با کمی خوش سلیقگی و انتخاب های درست قابل انجام است.  اما در واقعیت به این سادگی نیست. معمولاً زمانی که هر یک از ما سرخود و بدون دانش و اطلاعات کافی دست به تغییراتی می زنیم؛ علارغم هزینه بالا، نتیجه چندان رضایتبخشی ندارد. باید بپذیریم که برای رسیدن به نتیجه خوب، نکات و اصول مهمی باید رعایت شود. یکی از تاثیرگذارترین این نکات، عناصر و اصول دیزاین است. در قسمت ترفند ها برخی از عناصر و اصول طراحی دکوراسیون را به شما معرفی می کنیم.

اگر اصول طراحی و اصول زیبایی شناسی در فضا به درستی رعایت شود. فضایی مطبوع، گرم و دلپذیر خواهیم داشت. فضایی که هر لحظه از حضور در آن لذت می بریم و احساس راحتی و آرامش در آن به ما دست می دهد.

پس طراحی دکوراسیون داخلی یک دانش تخصصی است. ممکن است بتوانیم خودمان وارد عمل شویم و تغییرات مثبتی ایجاد کنیم. اما اغلب چون دانش و اطلاعات کافی نداریم باعث اتلاف زمان و هزینه می شود. به همین دلیل  باید طراحی را به دست افراد متخصص و کارشناس بسپاریم.

آرانو دیزاین یک استودیو و شرکت حرفه ای با بیش از یک دهه سابقه است که هم اکنون افتخار ارائه انواع خدمات طراحی آنلاین به شما را دارد.

مشتری مدار هستیم.

تعامل و انعطاف پذیری در دریافت سلایق و نظرات مشتریان / تضمین رضایت نهایی کارفرما

حرفه ای و با تجربه ایم.

تیم حرفه ای / فرآیندهای بهینه و سریع / رعایت بالاترین استانداردها و سطوح کیفی

خلاق و ماهر هستیم.

ارائه ایده ها و کانسپت های نو / امکان ارائه چند آلترناتیو / امکان ارائه طرح در چند سبک مختلف

جامع و فراگیر هستیم.

ارائه پکیچ کاملی از خدمات طراحی به صورت چندرشته ای و از صفر تا صد پروژه (از ایده تا اجرا)

طراحی آنلاین چه مزایایی دارد؟

سریع تر

به جای مراجعه حضوری به یک دفتر، با چند کلیک طرح خود را سفارش دهید.

مقرون به صرفه تر

به دلیل بهینه شدن فرآیند ها، هزینه ها بسیار پایین آمده است.

مطمئن تر

می توانید پیش از سفارش همه نمونه کارهای ما را ببینید.

هوشمندانه تر

امکان تحلیل و مقایسه با بررسی نظرات سایر مشتریان ما

طراحی و سفارش آنلاین

[ سبک های طراحی داخلی ]

چرا باید از سبک ها استفاده کنیم؟

هنگامی می توانیم در طراحی فضای داخلی خود موفق باشیم که سلیقه خود را بشناسیم. آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی به ما کمک می کند که به انتخاب مناسب تری برای فضایی که داریم، برسیم. در طراحی داخلی بهتر است که هر فضا سبک مشخصی داشته باشد. استفاده از یک سبک مشخص در طراحی باعث انسجام بهتر بین همه عناصر در فضای داخلی می شود.

در واقع هر یک از سبک ها، مجموعه ای از پیشنهادات منسجم برای طراحی هستند. این پیشنهادات می تواند شامل پالت رنگ فضا، نوع مبلمان فضا، نوع چیدمان فضا، نوع تزیینات، نوع نورپردازی و … باشد. نکته مهم این است که این پیشنهادات طراحی به هم وابسته هستند. مثلا نمی توانید یک سبک انتخاب کنید و استایل کلی مبلمان آن را تغییر دهید. چرا که سبک طراحی شما به هم می خورد. سبک های داخلی دکوراسیون محدود به چند مورد نیستند. در ادامه ما تعدادی از سبک های برجسته تر و محبوب تر را به شما معرفی می کنیم. با کلیک بر روی هر یک از سبک ها می توانید اطلاعات بیشتری راجع به آن سبک طراحی کسب کنید.

(آشنایی کامل با سبک ها)

سبک مدرن
ساده، منظم، خوانا، دلباز
سبک مدرن
سبک مدرن
Previous
Next
سبک معاصر (کانتمپروری)
چشم نواز، بی پیرایه، تلفیقی، آرامش بخش
سبک معاصر (کانتمپروری)
چشم نواز، بی پیرایه، تلفیقی، آرامش بخش
سبک معاصر (کانتمپروری)
چشم نواز، بی پیرایه، تلفیقی، آرامش بخش
Previous
Next
سبک مینیمال
بسیار ساده، خلوت، خالص، دلباز
سبک مینیمال
بسیار ساده، خلوت، خالص، دلباز
سبک مینیمال
بسیار ساده، خلوت، خالص، دلباز
Previous
Next
سبک روستیک
سنتی، بی آلایش، بومی و دستساز، دنج
سبک روستیک
سنتی، بی آلایش، بومی و دستساز، دنج
سبک روستیک
سنتی، بی آلایش، بومی و دستساز، دنج
Previous
Next
سبک صنعتی
بدون پوشش، بدون تزیین، تکنولوژیک
سبک صنعتی
بدون پوشش، بدون تزیین، تکنولوژیک
سبک صنعتی
بدون پوشش، بدون تزیین، تکنولوژیک
Previous
Next
سبک کلاسیک
پرکار، پر تزیین، پیچیده، لوکس
سبک کلاسیک
پرکار، پر تزیین، پیچیده، لوکس
سبک کلاسیک
پرکار، پر تزیین، پیچیده، لوکس
Previous
Next

[ ترفندهای طراحی داخلی ]

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توان به یک طراحی داخلی عالی دست یافت؟ خیلی ساده است. طراحی مثل یک زبان است. زمانی می توانید با این زبان ناآشنا به طور روان و گویا صحبت کنید که الفبا و دستور زبان آن را بشناسید. درواقع «عناصر دیزاین» و «اصول دیزاین» به ترتیب «الفبا» و «گرامر» این زبان هستند. ما به شما توضیح می دهیم که چگونه می توانید از آنها به طور موثر در کار خود استفاده کنید.

چرا باید از عناصر دیزاین استفاده کنیم؟

امروز طراحی داخلی چیزی بسیار بیشتر از انتخاب چند جزء ساده مثل کوسن و پرده و … است. اگرچه این انتخاب ها هنوز اهمیت دارند. اما ما معتقدیم که طراحی داخلی هم علم است و هم هنر! بنابراین برآیند ذهن و احساسات ما باید طوری جهت دهی شود که از هر لحظه بودن در یک محیط لذت ببریم. برای انجام این کار ، طراحان داخلی از ابزارهای هنری خاصی استفاده می کنند که ذهن ما را “فریب” می دهد یا نحوه درک ما از فضاهای داخلی شکل می دهد. این ابزارها همان عناصر دیزاین هستند که همچون الفبای زبان طراحی عمل می کنند. عناصر دیزاین بدون نظر گرفتن سلیقه، مهارت یا سبک طراحی بر نتیجه آن تاثیر می گذارند. ۷ عنصر دیزاین داریم. شما هم می توانید از این ۷ عنصر برای تزیین خانه یا محیط کاری خود استفاده کنید.

فضا

می توان فضا را یکی از مهم ترین عناصر، میان عناصر دیزاین نامید. چرا که مهمترین چیزی است که در طراحی محیط داخلی باید درست جلوه داده شود. اگر ترندهای روز طراحی در دنیا را دنبال کرده باشید. حتما شما هم راجع به ایده «پلان های باز» چیزهایی شنیده اید. این ایده از ایجاد توازن میان فضای مثبت و منفی صحبت می کند. پس به این نکته مهم توجه داشته باشید که همانقدر که به پرکردن و تزیین محیط اطرافتان فکر میکنید، یه ایجاد فضای منفی و باز نیز توجه داشته باشید. 

فضای خالی و بدون تزیین و بدون اشیاء که به یک اتاق احساس باز بودند و تنفس می دهد ، فضای منفی نامیده می شود. فضای پر از تزیین، دکور و چیدمان، فضای مثبت نامیده می شود. شما هم می توانید با ترفندهایی ساده مثل برداشتن دیوارها  و موانع زائد، در فضا احساس باز بودن ایجاد کنید. اینگونه فضایتان نیز بسیار بزرگتر از آن چه هست جلوه می کند. پس در اینجا چالش اصلی شما ایجاد توازن میان پر و خالی  یا شلوغ و خلوت یا فضای مثبت و منفی خواهد بود. اینکه نقطه مناسب این توازن کجا است بسته به شما، ابعاد و متراژ، ارتفاع ها و … تفاوت می کند.

خطوط

عنصر دیگری که به درک ما از محیط داخلی کمک می کند خط است. ما سه نوع خط داریم. خط افقی، خط عمودی و خطوط پویا(جنبشی).

خطوط افقی: اگر به دنبال ایجاد حس امنیت، آرامش، دنج بودن و ثبات در محیط اطراف خود هستید بهترین گزینه خطوط افقی هستند. خطوط افقی همچنین به وسیع تر و بزرگتر جلوه دادن فضا کمک می کنند. با این حال دقت داشته باشید، استفاده بیش از حد ار این عنصر فضا را کسل کننده می کند.

خطوط عمودی: خطوط عمودی چشمان را به سمت بالا هدایت می کند. این باعث ایجاد حس بلندی و مرتفع تر بودن فضا می شود. همچنین به فضا حس عظمت می بخشد. اما استفاده زیاد از آن موجب ایجاد حس محصور بودن خواهد شد.

خطوط پویا (جنبشی): خطوط منحنی، زاویه دار و زیگزاگ در این دسته قرار می گیرند. خطوط پویا مدام چشم ما را حرکت می دهد و توجه ما را به جایی معطوف می کند. این خطوط انرژی، هیجان و زندگی را به فضا تزریق می کنند. استفاده بیش از حد آن ممکن است موجب ایجاد استرس و ناآرامی ذهنی شود.

فرم و شکل

مجموعه ای از خطوط در کنار هم شکل و فرم را ایجاد می کنند. شکل دو بعدی و فرم سه بعدی است. شکل ها و فرم ها به دو گونه هندسی (اقلیدسی) یا طبیعی (ارگانیک) تقسیم می شوند.

فرم و شکل های هندسی (اقلیدسی):  حس نظم، ساختارمند بودن، تکنولوژیک و ماشینی بودن و حس مدرن بودن در فضا ایجاد می کنند.

فرم و شکل های طبیعی (ارگانیک): حس سیالیت، آزاد بودن، بومی و طبیعی بودن در فضا ایجاد می کند.

الگو

به فرم ها و شکل هایی که در کنار هم یک شمایل معنادار درست می کنند، الگو می گویند. درواقع الگوها از تکرار تعمدی شکل ها و فرم ها در کنار هم ایجاد می شوند. 

الگوها را می توانید بر روی کاغذ دیواری، پارچه و پنلهای سه بعدی و … در فضای داخلی خود استفاده کنید. الگو ها باعث ایجاد حس حرکت در محیط می شوند. این باعث می شود که چشم ما در محیط خسته نشود و برایمان جذابیت بصری بیشتری داشته باشد. ما معمولا توصیه می کنیم به صورت محدود و روی یک دیوار از فضا از الگو استفاده کنید. زیرا استفاده بیش از حد از آن، جلوه و زیبایی اش را از بین می برد.

نور

نورها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. به استفاده برنامه ریزی شده از نور در فضای داخلی نورپردازی می گویند. نورپردازی حال و هوای یک محیط داخلی را تعیین می کند.

طراحان داخلی با تعیین شکل، ابعاد و محل قرارگیری پنجره ها می توانند میزان متفاوتی از «نور طبیعی» را به محیط وارد کنند. همچون «حس نور» ورودی به کمک انواع پرده، سایبان و … قابل تنظیم است. نور طبیعی شادی بخش است و  به فضای داخلی انرژی می دهد. همچنین میان همه نورها، بالاترین وضوح رنگ را ایجاد می کند.

«نورهای مصنوعی» کاربرد بیشتری در طراحی داخلی دارند. چرا که کاملا قابلیت سفارشی سازی دارند. ما به کمک آن ها می توانیم میزان مشخصی از روشنی یا تاریکی در فضا ایجاد کنیم. به فضا حس سرد بودن یا گرما ببخشیم. روی یک اثر هنری خاص تاکید کنیم. حس دریافتی از فضا را تغییر دهیم یا موود متفاوتی در محیط داخلی ایجاد نماییم.

 

رنگ

رنگ یکی از تاثیرگذارترین، در عین حال یکی ارزان ترین عناصر در طراحی داخلی است. اما در عین حال سخت ترین ابزار برای کار در میان عناصر دیزاین است. چرا که نیازمند دانش نحوه استفاده از آن است. هرکدام از رنگ ها معانی و مفاهیم خاصی دارد و می تواند تاثیر متفاوتی بر دستگاه ادراکی ما بگذارد. به همین دلیل است که رنگ ها می توانند ناخودآگاه، احساسات متفاوتی را القا کنند. از رنگ ها همچنین می توان برای سازماندهی طراحی و تاکید بر عنصری هاس در طراحی داخلی استفاده نمود.

از سوی دیگر استفاده از رنگ ها در کنار یکدیگر، نمی تواند به دلخواه یا سلیقه ای باشد؛ بلکه قوانین خاصی دارد.  برای استفاده صحیح از رنگ ها در کنار یکدیگر و نوع استفاده از آن ها در فضای داخلی باید با هارمونی رنگ ها آشنایی داشته باشید.

بافت

بافت ابزاری است که میان حس دو سطح مختلف تفاوت ایجاد می کند. ما معمولا بافت یک سطح را به کمک حس لامسه خود درک می کنیم. اما در عین حال به دلیل تجارب حسی قبلی خود به کمک چشم خود می توانیم میان بافت های مختلف تفاوت قائل شویم و آن را درک  کنیم.

بافت این قدرت را دارد که چشم ما را جذب کند و اثر یک سطح را افزایش دهد یا موجب کاهش اثر یک سطح بر چشم ما شود. از آنجایی که بافت یکی از حواس دیگر ما غیر از بینایی را درگیر می کند، می تواند به عنوان یک عنصر حسی در طراحی و دکوراسیون داخلی به کار گرفته شود.

چرا باید از اصول دیزاین استفاده کنیم؟

۷ اصل طراحی داریم که پایه و اساس همه طراحی ها هستند. اصول طراحی همچون گرامر یا دستور زبان طراحی هستند؛ که به ما می آموزند چگونه زبان طراحی را شیوا صحبت کنیم. 

تعادل

اولین اصل در اصول دیزاین، تعادل است. منظور از تعادل رعایت وزن بصری فضا در طراحی است. به این معنی که عوامل بصری باید به طور هم وزن در طرفین فضاهای شما تقسیم شوند. اگر وزن بصری یک فضا به هم بخورد همه چیز نامناسب به نظر می رسد. برای اینکه در طراحی داخلی تعادل را ایجاد کنیم، باید توزیع یکنواختی (نه عینا مساوی) از عناصر در فضا داشته باشیم. منظور از عناصر رنگ ها، فرم ها، بافت ها و … است.

تعادل ممکن است به صورت شعاعی یا محوری باشد. تعادل شعاعی، توزیع متناسب عناصر به صورت شعاعی اطراف یک مرکز (در دایره فرضی) است. تعادل محوری، توزیع متناسب عناصر حول یک محور است. همچنین تعادل می تواند متقارن یا نامتقارن باشد. زمانی که عناصر دقیق به شکل یکسان و متقارن توزیع شوند تعادل از نوع متقارن و در غیر اینصورت، نامتقارن است.

ما توصیه می کنیم بیشتر از تعادل نامتقارن استفاده کنید تا چیدمان شما حرفه ای تر جلوه کند. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که: وزن بصری عناصر با رنگ های اشباع، فرم های شلوغ و بافت های زبر و خشن بیشتر از سایر عناصر است.

تاکید

اصل تاکید در طراحی داخلی، به ما می گوید که همیشه روی قسمت اصلی و مهم چیدمان باید تاکید شود. در قدم اول می توانیم در چیدمان یک نقطه کانونی انتخاب کرده و عناصر اصلی و مهم را در آن منطقه قرار دهیم. در قدم دوم باید عنصر اصلی کارمان را به کمک عناصری مثل فرم، رنگ، بافت و … متفاوت جلوه دهیم. استفاده همزمان از دو یا چند عنصر مثل نور و رنگ تاثیر کار ما را دوچندان می کند. از تاثیر استفاده از تضاد بین موضوع و زمینه در تاکید غافل نشوید.

تضاد

با استفاده از این اصل هر یک از عناصر طراحی داخلی می توانند برجسته تر شوند و بیشتر به چشم بیایند. اصل تضاد به جذابیت فضا می افزاید. تفاوت میان هرکدام از ویژگی های عناصر دیزاین، تضاد ایجاد می کند. مثلا تفاوت رنگ، تفاوت فرم، تفاوت تیرگی و روشنی و …

استفاده از یک قاب با رنگ مشکی روی دیوار با زمینه سفید و استفاده از کوسن با رنگ مخالف رنگ مبل مثال هایی برای استفاده از اصل تضاد در دکوراسیون داخلی است.

ریتم

ریتم یکی از اصول بسیار مهم طراحی است. ریتم برای چشم یک سناریو طراحی شده فراهم می کند تا همه چیز به ترتیب و بر اساس آن سناریو دیده و درک شوند. ریتم مثل موسیقی در فضا پیوستگی ایجاد می کند.

روش های مختلفی برای طراحی یک سناریو ریتمی در فضا وجود دارد. مثلا ایجاد حرکت رفت و برگشتی چشم بین دو نقطه متقابل هم (تقابل). یا یک جریان بدون وقفه برای چشم از یک نقطه به نقطه دیگر(گذار). یا تبدیل تدریجی عناصر از یک طیف و حالت به طیف یا حالت دیگر (طیف).یا تکرار یک عنصر در چند نقطه با فواصل مشخص (تکرار)

 

مقیاس و تناسبات

منظور از مقیاس در طراحی داخلی، رعایت ابعاد و اندازه های مناسب یک شیء است. مثل مقیاس صحیح برای ارتفاع یک دیوار، حداقل ابعاد یک سرویس بهداشتی و …

منظور از تناسبات در طراحی داخلی، رعایت نسبت های مناسب میان دو شیء مختلف نسبت به یکدیگر است. مثلا تناسب صحیح میز جلو مبلی نسبت به اندازه خود مبلمان باید طوری باشد که نه بیش از حد کوچک بنظر برسید یا بیش از اندازه بزرگ باشد. همچنین تناسبات در مورد نسبت های طولی و عرضی یک شیء به یکدیگر نیز قابل استفاده است. مثلا اگر نسبت طول به ارتفاع یک دیوار در طراحی داخلی برابر اندازه ۱.۶۱۸ (یعنی تناسبات طلایی) باشد، زیباتر بنظر می رسد. در طراحی و دکوراسیون داخلی رعایت تناسبات صحیح مبلمان نسبت به فضا نیز اهمیت بالایی دارد.

جزئیات

طراحی داخلی به انتخاب دقیق رنگ ها، پارچه ها، مواد، سبک ها و محصولات مورد استفاده برای دکوراسیون داخلی بستگی دارد. هنگام تزئین یا طراحی، توجه به جزئیات بسیار مهم است. به طور طبیعی، مبلمان و رنگ بیشترین نقش را ایفا می کنند. اما کوچکترین جزئیات هستند که تفاوت متمایزی بین یک فضای داخلی جذاب و یک فضای خسته کننده ایجاد می کنند.

هارمونی و وحدت

آخرین و مهم ترین اصل دیزاین هارمونی و وحدت است که طراحی را تکمیل و درآن انسجام ایجاد می کند. وقتی چند عنصر مشابه به درستی با هم ترکیب شوند، وحدت ایجاد می شود. به ربط دادن چیزهای مختلف در طراحی و دکوراسیون داخلی  به گونه ای که جدا از هم بنظر نرسند، هارمونی می گویند. هارمونی زمانی ایجاد می شود که بنظر می رسد همه چیز به هم تعلق دارند.

ایجاد شباهت میان چیزهای مختلف در محیط داخلی از طریق ایجاد شباهت در عناصر دیزاین اتفاق می افتد. برای مثال می توان به راحتی با انتخاب یک رنگ مشابه در کوسن، پارچه پرده و یکی از دیوارهای فضای داخلی، بین آن ها هارمونی ایجاد کرد. 

نشریه آرانو یک راهنمای جامع و کامل پیرامون ترفندها و راهکارهای طراحی در زمینه های مختلف است.

(نشریه آرانو)

دکوراسیون پذیرایی | دکوراسیون آشپزخانه | دکوراسیون اتاق خواب | دکوراسیون سرویس بهداشتی | دکوراسیون لابی

دکوراسیون دفتر کار | دکوراسیون دفتر بیمه | دکوراسیون بانک | دکوراسیون دفتر پیشخوان | دکوراسیون کارگزاری | دکوراسیون نمایندگی

دکوراسیون داخلی آموزشگاه | دکوراسیون داخلی مدرسه | دکوراسیون داخلی مهدکودک | دکوراسیون نمایشگاه و گالری 

دکوراسیون داخلی آموزشگاه | دکوراسیون داخلی مدرسه | دکوراسیون داخلی مهدکودک | دکوراسیون نمایشگاه و گالری 

دکوراسیون فروشگاه پوشاک | دکوراسیون فروشگاه کیف و کفش | دکوراسیون فروشگاه طلا و جواهر | دکوراسیون فروشگاه ساعت | 
دکوراسیون فروشگاه عینک | دکوراسیون فروشگاه لوازم کامپیوتری | دکوراسیون فروشگاه لوازم آرایشی

دکوراسیون آرایشگاه زنانه |  دکوراسیون سالن آرایش و زیبایی |  دکوراسیون مزون | کوراسیون مرکز لیزر |  دکوراسیون مرکز کاشت مو

دکوراسیون مطب پزشک | دکوراسیون چشم پزشکی | دکوراسیون دندانپزشکی| دکوراسیون داروخانه | دکوراسیون مطب کودکان | دکوراسیون آزمایشگاه | دکوراسیون مرکز پوست و مو

دکوراسیون باشگاه ورزشی | دکوراسیون سالن بدنسازی | دکوراسیون باشگاه بیلیارد | دکوراسیون استخر، سونا، جکوزی

آرانو دیزاین یک استودیو حرفه ای و چند رشته ای است که در همه زمینه های طراحی به صورت جامع و فراگیر خدمات ارائه می دهد.

خدمات طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی و ایده پردازی

ارائه چندین ایده و طرح پیشنهادی سه بعدی

تهیه نقشه و مدارک

تهیه مدارک و نقشه های فنی و اجرایی

اجرا و بازسازی

انجام دقیق عملیات اجرایی با نظارت فنی

با آرانو دیزاین  می توانید اطمینان داشته باشید که مجموعه خدمات مورد نیاز خود را با تعرفه های متناسب دریافت کنید.

در آرانو با پرداخت هزینه ای اندک، راه حل های خلاقانه ای دریافت می کنید که به صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه هایتان و ایجاد یک ارزش افزوده کیفی و کمی کمک خواهد کرد.

تعرفه های طراحی آنلاین در چهار بسته «بهینه»، «استاندارد»، «حرفه ای» و «سفارشی» قابل ارائه است.

(تعرفه های ما)

تخفیف برای اولین سفارش آنلاین

%

۱۰-۳۰

تخفیف سفارش اول

پس از ثبت سفارش، در صورتی که اولین سفارش شما باشد
۱۰-۳۰ % از هزینه فاکتور نهایی شما را کسر می کنیم!

برای برآورد هزینه و دریافت مشاوره رایگان، سفارش آنلاین طراحی و اجرا خود را ثبت کنید.
کارشناسان آرانو در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

در صورتی که مایل به تغییر دکوراسیون خانه خود هستید. توصیه می کنیم ابتدا در این باره مطالعه کنید یا از افراد باتجربه این حوزه مشورت بگیرید. چرا که طراحی دکوراسیون داخلی یک دانش تخصصی است. ممکن است بتوانید  تغییرات مثبتی ایجاد کنید. اما اغلب  نداشتن دانش و اطلاعات کافی، ممکن است باعث اتلاف زمان و هزینه ایجاد شود. 

الزامی برای انتخاب یک سبک وجود ندارد. اما اگر یک فرد متخصص نیستید، داشتن سبک به شما در دکور فضایتان کمک خواهد کرد. درواقع شما بدون نیاز به دانستن دلایل و علت استقاده از عناصر مختلف، سعی می کنید شبیه آن نمونه عمل کنید.

 انتخاب سبک، یک موضوع کاملا سلیقه ای است و به خود شما بستگی دارد. اما با این وجود ما توصیه می کنیم در انتخاب سبک به کاربری فضا (مسکونی، یا اداری یا تجاری بودن و …)، ابعاد و متراژ فضا توجه کنید.

بسته به «موضوع»، «ابعاد و مقیاس کار»، «میزان خدمات دریافتی» و «نوع بسته انتخابی» هزینه طراحی و اجرا تفاوت می کند. برای دریافت اطلاع از نحوه محاسبه قیمت ها می توانید صفحه «تعرفه ها» را مطالعه کنید یا در قسمت «ثبت سفارش» جهت برآورد دقیق تر، سفارش خود را ارسال فرمایید.

بعد از دریافت سفارش کار در مرحله اول «ایده پردازی و طراحی اولیه» انجام می شود. در این مرحله چند طرح پیشنهادی به کارفرما ارائه شده و پس از انتخاب گزینه توسط کارفرما، در مرحله دوم  اصلاحات لازم انجام و «طراحی نهایی»  آماده می شود. با تایید نهایی کارفرما، جزئیات اجرایی کار تکمیل و «تهیه نقشه ها و مدارک فنی» انجام می شود. مرحله چهارم و نهایی کار «عملیات اجرایی و ساخت» است که بر اساس زمان بندی و نظر کارفرما اتفاق می افتد. برای مشاهده جزئیات بیشتر به صفحه فرآیند طراحی آرانو مراجعه کنید.

جهت ثبت سفارش خود در سایت، کافی است به بخش «ثبت سفارش» بروید و تمامی مراحل را بر اساس خدمات درخواستی خود جلو بروید. در پایان «مشخصات شما» پرسیده می شود. پس از ارائه «برآورد قیمت» و «موافقت با قوانین سایت» سفارش شما نهایی می شود.