طراحی داخلی و دکور فروشگاه خشکبار و آجیل

طراحی داخلی و دکور فروشگاه خشکبار

همه کسب و کارها در جستجوی راه هایی برای برندسازی، افزایش فروش و پیشی گرفتن از رقبا در بازار هستند. یکی از موثرترین و کاربردی ترین راه حل ها برای جذب مشتری، طرح داخلی و دکور فروشگاه و محل عرضه محصولات است. امروزه فروشگاه های مواد غذایی از استانداردهای ویژه ای در عرضه و فروش محصولات خود استفاده می کنند. از داشتن یک طرح بصری، گرافیکی و بسته بندی ویژه گرفته تا برخورداری از طرح و دکور مناسب برای فروشگاه و مغازه. در این مطلب تصمیم گرفته ایم روی یک دسته از پرفروش ترین فروشگاه های محصولات غذایی یا خوراکی در ایران یعنی فروشگاه خشکبار و آجیل یا مغازه آجیل فروشی تمرکز کنیم.

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

بازسازی و اجرای دکور فروشگاه خشکبار و آجیل

ضرورت بازسازی

تفاوتی نمی کند مغازه شما در کدام نقطه از شهر قرار گرفته باشد، در یک ملک نوساز باشد یا قدیمی…، در هر صورت انجام یک بازسازی و دکوراسیون داخلی کامل می تواند زمینه ساز رونق کسب و کارتان در مقیاس محلی، شهر یا کشور شود. طراحی داخلی و دکور فروشگاه خشکبار و آجیل یا مغازه آجیل فروشی به دلایلی که از آن صحبت شد، اهمیت بالایی دارد. داشتن طراح و دکور جذاب و دعوت کننده  می تواند مشتریانتان را افزایش داده و به برندسازی شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ضرورت بازسازی می توانید سری به مقاله دیگر آرانو با عنوان مزایای بازسازی بزنید.

آیتم ها و مراحل بازسازی

بازسازی فضای شما هرچند مغازه کوچکی باشد نیازمند انجام مراحل پیچیده و متعددی است که بهتر است با مشورت و دعوت متخصصین این حوزه انجام شود. معمولا اولین مرحله «سفارش طراحی» از سوی شما است. در گام بعدی کارشناسان آرانو زمانی را برای بازدید و برداشت فضایتان تعیین می کنند. سپس با انجام توافقات پیرامون زمان و هزینه روند انجام پروژه آغاز می شود. در مرحله بعد یک طرح سه بعدی ویژه فضا شما آماده می شود. پس از تایید شما عملیات تخریب و نخاله برداری و نصب مصالح، قفسه بندی ها و … طبق برنامه ای مشخص صورت می گیرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات کامل تری در این زمینه می توانید از مقاله آیتم های بازسازی دیدن کنید.

شرکت بازسازی و طراحی داخلی

در صورتی که قصد ایجاد تغییرو بازسازی یا انجام دکوراسیون داخلی فروشگاه خشکبار و آجیل خود را دارید یا برای اولین بار است که آن را راه اندازی می کنید، حتماً از متخصصین این حوزه مشورت دریافت نمایید و کار خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید. در صورتی که در این زمینه کم تجربه هستید ما در دو مقاله روش پیدا کردن بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی و بهترین شرکت های بازسازی را به شما آموزش می دهیم. ضمناً در صورتی که قصد سفارش کار به استودیو آرانو را داشتید، ما با بهره گیری از متخصصین حرفه ای و بیش از ده سال تجربه، تمام توان خود را در جلب رضایت شما بکار خواهیم بست.

اصول طراحی دکور فروشگاه خشکبار و آجیل / حبوبات / شکلات

خلق یک فضای مثبت و یک دکوراسیون داخلی تاثیرگذار، نیازمند رعایت بسیاری از نکات در طرح است. از انتخاب رنگ تا توجه به همه  عناصر دیزاین از جمله: فرم، شکل، مصالح، بافت و … . با این حال می توان تمام موارد قبل را اصول عمومی طراحی نامید. در طراحی مغازه آجیل فروشی برخی از اصول دیگر را می توان به طور مستقل مورد تاکید قرار داد. پس با ما در ادامه این مقاله از نشریه آرانو همراه باشید.

تقسیم بندی و تفکیک محصولات در دکور مغازه آجیل فروشی

یک فروشگاه خشکبار و آجیل یا مغازه آجیل فروشی تنوع بسیار گسترده ای از محصولات دارد. از انواع تخمه ها و مغزها گرفته تا تنقلات، حبوبات، شکلات و … پس بهتر است برای جلوگیری از سردرگمی مشتری همچنین افزایش سرعت خدمت رسانی تمهیداتی برای تقسیم بندی و تفکیک محصولات در مغازه اندیشیده شود. تفکیک قسمت های مختلف مغازه به انواع محصولات می تواند به مشتریان در پیدا کردن محصول مورد نظر خود کمک کند. سعی کنید همه توان خود را به کار بگیرید که به جای یک مغازه شلوغ و به هم ریخته، تصویری از یک فروشگاه منظم، مرتب و تمیز در ذهن مشتری خود ایجاد نمایید.

نمایش درست محصولات و قفسه بندی دکور فروشگاه خشکبار و آجیل

بهره گیری مناسب از تجهیزات فروشگاهی و قفسه بندی مناسب از نظر جنس، ابعاد، زاویه نصب و … نکته ای مهم در یک فروشگاه خشکبار و آجیل یا مغازه آجیل فروشی است. شاید ابتدا اینگونه بنظر نرسد اما پس مدتی درخواهید یافت نمایش درست محصول چقدر در افزایش فروشتان می تواند موثر باشد. پس سعی کنید از یک متخصص در انتخاب جنس، ابعاد، ارتفاع، زاویه نصب و همینطور شکل استندها و قفسه بندی های خود کمک بگیرید. بهتر است به جای استفاده از نمونه ها حاضری و تکراری در بازار از طراح خود بخواهید قفسه بندی و استندهای شما را به طور کامل طرح ریزی کند.

نورپردازی مورد مهم دیگری است که برای نمایش بهتر کالاهایتان حتما باید به آن توجه شود. نورپردازی صحیح کمک می کند محصولات خوراکی شما به خوبی دیده شوند و جذاب تر بنظر برسند. تهویه و دمای مناسب نکته دیگری است که هم برای نگهداری بهتر آجیل ها و محصولات، هم برای ایجاد حس بهتر در مشتری حین خرید باید به آن دقت کرد. تهویه مناسب و دمای خنک، ماندگاری محصولات شما را افزایش داده و کیفیت آن را حفظ می کند. به همین منظور باید به سیستم گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع در فضا توجه کنید.

طرح و رنگ بندی در دکوراسیون داخلی و دکور فروشگاه خشکبار و آجیل

رنگ یکی از عوامل موثر در دکوراسیون داخلی فروشگاه خشکبار و آجیل فروشی است . در درجه اول توصیه می کنیم جهت نمایش بهتر کالاهای داخل مغازه از تضاد رنگ استفاده کنید. مثلاً رنگ سفید به عنوان پس زمینه بسیاری از مغزیجات و آجیل ها مناسب است چون با آن در تضاد رنگی قرار می گیرد. از سوی دیگر رنگ های با تم نزدیک به سفید و طوسی می توانند فضای شما را هرچند کوچک باشد، مدرن تر و بزرگتر جلوه دهند. رنگهای برگرفته از طبیعت مثل رنگهای با تم چوب نیز جهت یک مغازه آجیل و خشکبار مناسب هیتند و می توانند حس طبیعی و ارگانیک بودن را تقویت نموده و حس گرمابخشی در فضا ایجاد کنند. در کنار این رنگها برای ایجاد هیجان بیشتر در فضا می توانید از یک رنگ خاص که مرتبط با برند شما است در فضا استفاده کنید.

توجه به تبلیغات و گرافیک محیطی در فروشگاه آجیل و خشکبار

حافظه بلندمدت اکثر مردم تصویری است. این بدین معنی است که بیشتر افراد اشکال و تصاویر را بهتر بخاطر می سپارند. به همین دلیل توصیه می کنیم حتما برای فروشگاه خود یک ست گرافیکی (هویت بصری) شامل لوگو، پترن، ساک، بسته بندی و … سفارش دهد. این موارد می تواند به برندسازی شما کمک کند و نوع موثری از تبلیغات باشند. بهتر است قسمت های مختلف فروشگاه خشکبار و آجیل یا مغازه آجیل فروشی خود را با علائم مختلف معرفی کنید. مثلا می توانید در هر دسته از محصولات خود یا برای هر یک از آن ها یک آیکن یا پیکتوگرام داشته باشید. شاید یک شناسنامه تصویری کوچک برای هر محصول به مشتری ارائه نمایید که همزمان با معرفی کالای خریداری شده و خواص آن، تبلیغتان نیز باشد. فراموش نکنید که در محیط مغازه کلیه محصولاتتان لیبل مناسب داشته باشند.

ایده طراحی داخلی و دکور مغازه کوچک خشکبار و آجیل

ایده مصالح برای طراحی داخلی و دکور فروشگاه خشکبار و آجیل

استفاده از مصالح چوب طبیعی جهت ساخت محل نگهداری آجیل، حبوبات و … می تواند حس ارگانیک بودن را تقویت کنید. همچنین می تواند به عدم نمایش کثیفی ناشی از خاک یا رطوبت محصول کمک کند. استفاده از مصالح شیشه نیز بسیار کاربردی است. استفاده از شیشه یا پلکسی برای ساخت محل نگهداری آجیل، حبوبات و … می تواند باعث بهتر دیده شدن محصولات شود. باتوجه به اینکه بسیاری از افراد بر اساس مشاهده جلوه ظاهری محصولات درباره خرید آن تصمیم می گیرند، شیشه امکان دیدن رنگ، جنس و کیفیت محصول را به آنان می دهد.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

ایده رنگ برای طراحی داخلی و دکور فروشگاه خشکبار و آجیل

تضاد رنگی کمک می کند به دلیل تفاوت سوژه و زمینه، سوژه بیشتر به چشم بیاید.  ما استفاده از تضاد (کنتراست) را به عنوان یک ایده برای بهتر نشان دادن محصول (مثلاً زمینه سفید برای آجیل تیره) پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید ایده رنگی خود را از رنگ سازمانی یا برند خود بگیرید و با تاچ ها رنگی داخل فضا، هیجان ایجاد کنید.

ایده چیدمان برای طراحی داخلی و دکور فروشگاه خشکبار و آجیل

در صورتی که در مغازه خود فضای کافی دارید از اهمیت یک اینستالیشن یا چیدمان جذاب غافل نشوید. داشتن یک چیدمان جذاب در وسط مغازه می تواند نقطه تمایز شما از رقبا باشد. مثلاً طرح شما می تواند یک دیزاین پارامتریک و چشمگیر در مرکز مغازه جهت استندهای آجیل در نظر بگیرد. گاهی تلفیق ایده های مدرن با سنتی می تواند جالب باشد. شاید بتوانید از برخی المان های سنتی نمایش محصول مثل ظرف های مسی، قلم کاری و … در ترکیب با ایده های مدرن، اشکال و چیدمان های جذابی پدید آورید.

مشاهده مطلب: بازسازی منزل مسکونی

فضاها، لوازم و اقلام مغازه خشکبار و آجیل فروشی

در این قسمت می خواهیم درباره انواع فضاها و اقلام لازم در یک فروشگاه خشکبار و آجیل صحبت کنیم. از انواع فضاها و فعالیت ها که باید بتواند در داخل فروشگاه اتفاق بیفتد گرفته تا اقلام و تجهیزاتی که باید در هر قسمت از آن استفاده شود.

مشاهده مطلب: تاریخچه طراحی داخلی

نما و ورودی

ورودی در مغازه ها و فروشگاه ها اهمیت بسیار زیادی دارد. توجه به داخل نباید باعث شود از توجه به جلوه مغازه خود در بیرون (از پاساژ یا از خیابان) غافل شوید. یک ورودی و نمای جذاب شناسنامه کار شما است و توجه شما به مشتری را نمایش می دهد. یک ورودی خاص می تواند دعوت کننده باشد. 

ویترین

داشتن یک ویترین خاص و ویژه می تواند توجه عابرین را به خود جلب نماید و آن ها را به داخل مغازه آجیل فروشی شما جذب کند. کافی است در طراحی ویترین خود با یک فرد متخصص مشورت کنید، خواهید دیگ که یک ویترین چگونه می تواند افراد بیشتری را به داخل مغازه شما سوق دهد.

محل نمایش محصولات

نمایش محصولات می تواند به دو صورت دیواری یا در وسط فضا (روی زمین) اتفاق بیفتد. اصولاً نمایش دیواری محصولات آن ها را بهتر در معرض دید و دسترس مشتری قرار می دهد. همچنین فضای کمتری هم اشغال می کند. قفسه های دیواری می توانند به دو شکل نصبی روی دیوار یا خودایستا استفاده شوند. نمایش محصول در وسط فضا بر روی استندها اتفاق می افتد. استندها به شما کمک می کنند از قسمت های وسط مغازه خود نهایت استفاده را ببرید. ضمنا این نوع استندها خیلی زود برای مشتری جلب نظر می کنند و می توانند طراحی های بخصوصی داشته باشند.

نکته دیگری که در قفسه بندی فروشگاه خود باید به آن دقت کنید. داشتن امکان تغییر و جابجایی با توجه به نیاز است. مثلا بهتر است بتوانید فاصله بین طبقات و ابعاد ظرف های محصولات را در صورت نیاز تغییر دهید. یا محل آن ها را در مغازه جابجا کنید. همچنین برای قفسه بندی و جای قرارگرفتن محصولات مثل انواع آجیل، تنقلات، شکلات و … باید به «خشک و تر بودن» و «اندازه و سایز» و «حجم و فضای مورد نیاز جهت اشغال» توسط هر یک توجه کنید.

کانتر فروش

شما به فضایی برای انجام  اموری مثل وزن کردن، بسته بندی کردن خریدها، قیمت گذاری و ارائه به مشتری نیاز خواهید داشت. این فضا باید بتواند در محل مناسبی از مغازه قرار بگیرد تا ضمن نظارت کافی، مانع چرخش مشتری در فضای داخلی نشود. همچنین باید بتواند بدون اینکه فضای زیادی اشغال کند، همه عملکردهای لازم را پاسخ دهد.

اقلام و تجهیزات

یکی از تجهیزات متداول در مغازه های آجیل و خشکبار، دستگاه های فرآوری (مثل پودر کردن ادویه، بو دادن مغزیجات و …) است. البته توصیه می شود تنها در صورتی که فضای کافی دارید از چنین تجهیزاتی استفاده کنید. همچنین داشتن یک یخچال در فضا می تواند به شما کمک کند. برخی از محصولات فاسد شدنی یا کالاهایی که بهتر است بصورت خنک ارائه شود، می تواند داخل یخچال قرار گیرد. محصولاتی مثل بستنی سنتی، نوشیدنی ها و …

انبار

در یک فروشگاه خشکبار و آجیل یا مغازه آجیل فروشی ممکن است حجم زیادی از محصول وجود داشته باشد. قرار دادن همه این محصولات در معرض دید مشتری ممکن است جلوه مناسبی نداشته باشد یا فضا را بیش از حد شلوغ جلوه دهد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم. تعدادی کمد یا قفسه درب دار برای نگهداری مواردی که نمی خواهید در سطح فروشگاه دیده شود اما لازم است دسترسی آسانی داشته باشند، اختصاص دهید. همین طور در صورت داشتن فضای کافی می تواند یک انبار، جهت نگهداری سایر اقلام غیر ضروری اختصاص دهید.

نمونه و عکس طراحی داخلی و دکور فروشگاه خشکبار و آجیل

نمونه طرح های خارجی دکور فروشگاه

مشاهده نمونه ها مطرح خارجی به شما کمک خواهد کرد تصور بهتری از نیاز خود داشته باشید و بتوانید درباره سلیقه و سبک طراحی مناسبتان بهتر تصمیم بگیرید. اگر مایل به دیدن چند نمونه طرح داخلی و دکور مرتبط با موضوع کار خود هستید می توانید کلید واژه NutsStore را در پینترست سرچ کنید. همچنین ما در مقاله ای با عنوان «+50 نمونه دکور فروشگاه خشکبار و آجیل» در نشریه آرانو تعداد زیادی نمونه خوب برایتان جمع آوری خواهیم کرد.

نمونه کار طراحی داخلی و دکور شرکت آرانو

شرکت آرانو به عنوان یک استودیو حرفه ای در زمینه طرح و اجرا دارای بیش از ده سال سابقه است. برخی نمونه کارهای ما در قسمت نمونه کارها قابل مشاهده هستند. برای دیدن یک نمونه طراحی داخلی فروشگاه خشکبار، می توانید نگاهی به پروژه«خشکبار جهان» بیندازید. در صورتی که تمایل به دریافت نمونه ها بیشتری هستید، با ما در تماس باشید تا کاتالوگ کامل تجاری ما برایتان ارسال شود.

اگر علارغم تمام توضیحاتی که در این مقاله دریافت کرده اید، ابهامات و سوالاتی دارید که باید برطرف شود، با ما در صفحه «دریافت مشاوره طراحی داخلی» در تماس باشید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه کاربردی ترین راهکارهای ویژه فضایتان هستند.

اگر مایل هستید به شکل ویژه تری برایتان وقت بگذاریم و یک طرح اختصاصی برای فضای شما آماده کنیم، می توانید درخواست خود را از صفحه «سفارش طراحی آنلاین» به ما ارسال کنید. خدمات آرانو شامل ارائه رندرهای سه بعدی و شبیه سازی شده از فضای شما به همراه پلان جانمایی و مبلمان همه عناصر در فضا است و همه نیازهایتان را پوشش می دهد.

امروزه همه کسب و کارها در جستجوی راه هایی برای برندسازی، افزایش فروش و پیشی گرفتن از رقبا در بازار هستند. یکی از موثرترین و کاربردی ترین راه حل ها برای جذب مشتری، طرح داخلی و دکور فروشگاه و محل عرضه محصولات است. امروزه فروشگاه های مواد غذایی از استانداردهای ویژه ای در عرضه و فروش محصولات خود استفاده می کنند. از داشتن یک طرح بصری، گرافیکی و بسته بندی ویژه گرفته تا برخورداری از طرح و دکور مناسب برای فروشگاه.

خلق یک فضای مثبت و  تاثیرگذار، نیازمند رعایت بسیاری از نکات در طرح است. از انتخاب رنگ تا توجه به همه  عناصر دیزاین از جمله: فرم، شکل، مصالح، بافت و … . اما در مغازه آجیل فروشی باید به موارد زیر توجه ویژه ای شود:

  • تقسیم بندی و تفکیک درست محصولات
  • نمایش مناسب محصولات و قفسه بندی و دکور استاندارد
  • رعایت طرح و رنگ بندی مناسب
  • توجه به تبلیغات و گرافیک محیطی

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top