بهترین شرکت های طراحی

راهنمای جامع انتخاب بهترین شرکت بازسازی

بهترین شرکت های بازسازی ساختمان کدام اند؟

امروزه اکثریت جامعه به اهمیت بالای طراحی و زیباسازی محیط کار و زندگی خود واقف هستند و به همین دلیل حاضرند بسیار بیش از گذشته در این زمینه هزینه کنند. اما از آنجا که بسیاری از ساختمان ها با گذشت زمان فرسوده می شوند؛ باید به دنبال راه هایی برای بازسازی بود. تا با صرف کمترین هزینه، عملکرد و زیبایی ساختمان را به بهترین شکل ممکن به آن برگردانیم. رسیدن به این هدف به این سادگی ها میسر نیست و باید از بهترین طراحان یا بهترین شرکت های بازسازی ساختمان در این زمینه کمک بگیریم. بهترین شرکت بازسازی ساختمان باید مجموعه ای از توانایی ها، تجربیات و تخصص های لازم را (هم در زمینه طراحی و هم در زمینه اجرا) دارا باشد. در غیر اینصورت نمی تواند کمک به سزایی به مشتریان خود انجام دهد. حتی ممکن است آن ها را بیش از گذشته به دردسر بیاندازد!

در حال حاضر در تهران و سایر شهرهای ایران بسیاری از دفاتر یا شرکت ها به ارائه خدمات بازسازی ساختمان می پردازند. این درحالی است که اکثر این شرکت ها ادعا می کنند بهترین شرکت بازسازی ساختمان در تهران و یا حتی ایران هستند! اما در این میان چگونه می توان بهترین شرکت بازسازی ساختمان را پیدا کرد که همه نیازهای ما را تامین کنند و ضمنا بهترین طراحی ممکن را به ما ارائه دهد؟

برای انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان باید معیارهای متعددی مورد بررسی قرار گیرد. ما در این مقاله همه نکات لازم را به شما گوشزد می کنیم و به شما کمک می کنیم که چگونه بهترین شرکت بازسازی ساختمان را پیدا کنید؟

وظیفه یک شرکت بازسازی خوب

شرکت‌های بازسازی ساختمان با یک طراحی خوب و اجرای درست؛ محیط کار یا زندگی شما را طوری سازمان دهی می کنند که زمانی که در آن حضور پیدا می کنید احساس آرامش کنید (اصل آرامش). همه چیز در جای درست خود و در زیباترین حالت ممکن باشد (اصل آرایش). هنگام انجام کارها و امورات روزمره به هیچ مشکلی برخورد نکنید و احساس آسایش کامل داشته باشید (اصل آسایش).

برای رسیدن به سه اصل آرامش، آرایش و آسایش باید تغییرات و بازنگری هایی در ساختمان یا محیط داخلی اتفاق بیفتد. این تغییرات ممکن است بسیار اندک و محدود یا بسیار گسترده باشد. تیم بازسازی وظیفه دارد به شما باتوجه به بودجه تان در مورد بهینه ترین حالت ممکن مشاوره دهد. مثلا ممکن است تنها نیاز به تغییر در رنگ یا چیدمان خود داشته باشید. در موارد گسترده تر تغییرات ممکن است شامل جابجایی تیغه ها، تغییر کفسازی، سقف کاذب و … باشد. یکی از نکات مهم در بازسازی ساختمان، برنامه ریزی صحیح کل فرآیند و بهره گیری از بهترین پیمانکاران و تیم های اجرایی است.  یک شرکت بازسازی خوب باید بتواند همه این موارد را در سریع ترین زمان و با هزینه منطقی و با کیفیت بالا به سرانجام برساند.

آیا انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان به همین سادگی است؟

ممکن است در نگاه اول انتخاب یک شرکت بازسازی برای انجام این وظایف برایتان بسیار ساده بنظر برسد، اما در ادامه نکاتی خواهیم گفت تا ببینید چرا انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان مهم است و چرا باید در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید. مسلما انجام همه این وظایف برای یک شرکت بازسازی باتجربه و متخصص کارچندان سختی نیست؛ اما به شرطی که این تجربه و تخصص کافی و واقعی باشد .به علاوه سبک کاری آن شرکت با سبک و سلیقه شما متناسب باشد. اگر با رعایت معیارها انتخاب صحیحی داشته باشید. می توانید با خیالی آسوده تمام مراحل کار از ایده‌پردازی گرفته تا ساخت و اجرا را بدون دغدغه به چنین شرکتی بسپارید.

بهترین شرکت های بازسازی چه ویژگی هایی دارند؟

شرکت های بازسازی خوب با کمک مهندسان، معماران و طراحان حرفه ای و باتجربه‌، محیطی زیبا و چشم‌نواز می سازند. محیطی که همه فعالیت ها در آن به درستی و بدون مشکل اتفاق می افتد و از هر لحظه حضور در آن احساس لذت و آرامش به شما دست می دهد. شرکت های بازسازی زمانی می توانند این موارد را به درستی انجام دهند که از معیارها و ویژگی های لازم برای انجام آن برخوردار باشند. با ما همراه باشید تا این ویژگی ها را با هم مرور کنیم:

- تیم بازسازی با تجربه و دانش تخصصی

دانش تخصصی تیم بازسازی

دانش و تخصص در بازسازی ساختمان یکی از مهم ترین معیارها است. بازسازی یک مقوله تخصصی است که فقط از عهده فردی با دانش تخصصی بر می آید. این فرد می تواند یک مهندس عمران، یک مهندس معمار یا یک مهندس معمار داخلی باشد. چنین فردی نسبت به تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان آشنایی دارد. سازه و اسکلت ساختمان را به خوبی می شناسد. نسبت به مصالح و ویژگی های آن ها شناخت دارد. تاسیسات سرمایشی و گرمایشی مناسب هر محیط را می شناسد. از ابعاد و استانداردها در طراحی آگاهی دارد و ….

شاید به جرأت بتوان گفت بیش از ۹۰ درصد شرکت هایی که در کشور مدعی امر بازسازی ساختمان هستند، هیچگونه تخصص مرتبطی ندارند! حتماً درباره نوع و میزان تخصص از شرکتی که به آن مراجعه می کنید، سوال کنید. برای اطمینان بیشتر می توانید برخی سوالات تخصصی را مطرح کنید و پاسخ های آن ها را بشنوید.

تجربه تیم بازسازی

موضوع مورد اهمیت دیگر میزان تجربه است. سعی کنید شرکتی با تجربه کافی انتخاب کنید. معمولا شرکت های بازسازی با تجربه ی کمتر از ۵ سال، احاطه زیادی بر موضوع ندارند و ممکن است با ارائه یک طرح نامناسب و انجام اشتباهات فنی در اجرا، هزینه چند برابری برایتان بتراشند. دقت کنید که منظور از تجربه زیاد، شرکتی با سی یا چهل سال تجربه نیست. چرا که متاسفانه بسیار از شرکت های بسیار قدیمی هم به دلیل به روز نبودن و عدم آگاهی از روش های طراحی و اجرایی جدید، خلاقیت بالایی ندارند و احتمالاً به دلیل طرح های تکراری و خسته کننده، برایتان جذاب نخواهند بود! 

بنابراین شرکتی که انتخاب می کنید، باید تخصص مرتبط باامر بازسازی ساختمان داشته باشد. از سوی دیگر یک شرکت جوان اما دارای حداقل ۵ تا ۱۰ سال سابقه باشد.

- توجه به سلیقه و نیاز مشتریان

یک شرکت بازسازی خوب باید بتواند نیازها و خواسته های شما را تشخیص دهد. یک طراحی متناسب با نیازتان به شما ارائه کند و فرآیند اجرا بر اساس برنامه زمانی و محدوده بودجه شما پیش ببرد. بعضی از مشتریان به یک شرکت بازسازی مراجعه می کنند و از آن ها می خواهند عیناً طرحی که مدنظر خود آن ها است را پیاده کنند یا بدون داشتن طرحی مشخص فرآیند بازسازی را آغاز کنند. این یک کار اشتباه است. بازسازی ساختمان زمانی می تواند موفق باشد که بر اساس یک طرح مشخص و هماهنگ با سلیقه و نیاز شما شکل بگیرد.

توصیه می کنیم که قبل از مراجعه به شرکت بازسازی با دیدن نمونه کارهای قبلی، اطمینان حاصل کنید که سبک کاری آن ها با سبک و سلیقه شما هماهنگ باشد. اما به هر حال ممکن است در طول فرآیند طراحی و اجرا، اختلاف نظرهای کوچکی داشته باشید. در این زمان است که میزان انعطاف پذیری پر رنگ تر می شود. انعطاف پذیری یک موضوع مهم و حیاتی در هر پروژه و کار تیمی است. سعی کنید قبل شروع کار از شرکتی که به آن مراجعه می کنید، بپرسید که در طول فرآیند طراحی تا اجرا چقدر منعطف هستند. مثلا اگر شما یک بار از آن هادرخواست کنید تغییراتی در طرح داشته باشند، چگونه برخورد خواهند کرد. اگر نیاز به تغییرات اساسی و کاملی در طرح باشد، آیا می پذیرند که این کار را انجام دهند و اینکه چقدر نیاز به پرداخت هزینه بیشتر خواهد بود. 

- توجه به بودجه مشتری

هزینه بازسازی ساختمان برای هرکس از مهم ترین دغدغه ها محسوب می گردد. بسیار محتمل است که مشتریان هنگام مراجعه به شرکت بازسازی، برآورد دقیقی از هزینه بازسازی پروژه خود بخواهند. معمولا شرکت های بازسازی پس از محاسبه ابعاد و اندازه ها و مساحت های پروژه شما می توانند برآوردی از هزینه طراحی به شما ارائه دهند. (در صورتی که مایل به برآورد آنلاین هزینه طراحی و اجرا پروژه خود در استودیو آرانو دیزاین هستید، به اینجا مراجعه کنید.) اما امکان ارائه برآورد از هزینه دقیق اجرای پروژه پیش از انجام طراحی کار دشواری است. چرا که هنوز میزان تغییرات و نوع مصالح طرح مشخص نشده است. شرکت های بازسازی خوب می توانند بر اساس تجربه قبلی خود یک برآورد حدودی از هزینه های ساخت نیز به شما ارائه دهند.

یک شرکت بازسازی خوب باید با توجه به بودجه شما بهترین پیشنهاد طراحی ممکن را برایتان آماده کند. همچنین تا جای ممکن در اجرا هم هوای مشتری خود را داشته باشد. البته باید دقت کنید که همیشه پایین ترین قیمت ها بهترین انتخاب ها نیستند. در بازسازی ساختمان، کیفیت مصالح و مبلمان مورد استفاده تعیین کننده هستند. استفاده از مصالح یا مبلمان بی کیفیت ولی ارزان، بعدها هزینه بیشتری برایتان دربرخواهد داشت. استفاده از شرکت هایی که اجرا را به روش مدیریت پیمان (درصد مشخصی از هزینه مصالح و دستمزدهای اجرایی طبق فاکتور) انجام می دهند می تواند به شما درباره هزینه ها اطمینان خاطر دهد.

- داشتن تیم بازسازی حرفه ای

بازسازی یک موضوع چند رشته ای است. یک شرکت بازسازی همانقدر که برای رسیدن به نتیجه خوب نیازمند تیم متخصص طراحی است همزمان باید مشاورین سازه ای و نقشه برداری، مشاورین مکانیک و برق، مشاورین طراحی صنعتی و … در کنار خود داشته باشد. به همین دلیل ما توصیه می کنیم که شرکتی را انتخاب کنید که در زمینه های مختلف یک تیم متخصص و حرفه ای داشته باشد.
از سوی دیگر بازسازی شامل مجموعه ای از مهارت ها است. شرکتی که به آن مراجعه می کند باید بتواند در ایده پردازی قوی باشد تا طرح های جدید و خلاقانه به شما ارائه بدهد. باید بتواند طرح ها را بصورت سه بعدی به شما نمایش دهد. همزان در طراحی فنی و تهیه نقشه های اجرایی توانمند باشد. همچنین یک تیم متخصص در زمینه اجرا و ساخت داشته باشد.

- تعهد و مسئولیت تیم بازسازی

شرکت بازسازی باید نسبت به کاری که انجام می دهد متعهد باشد. همچنین باید آنقدر از کار خود مطمئن باشد که خدمات خود را گارانتی کند و به شما تضمین دهد که از نتیجه نهایی راضی باشید. مطابقت طراحی سه بعدی پروژه با اجرا نیز بخش مهمی از کار است. بهتر است از شرکت بخواهید که نظارت دقیقی برای تطبیق طرح سه بعدی ارائه شده با اجرا داشته باشد.

متاسفانه در ایران عده ای از افراد بدون داشتن تخصص لازم به صورت نه چندان حرفه ای پروژه های خود را اجرا می کنند. مثلا فقط صرف مشغول بودن در یک حرفه مثل کابینت سازی، ساخت تجهیزات چوبی، مبلمان، کناف و … یا جذب دنبال کننده در صفحات مجازی (صرفا با کپی کردن تصاویر از اینترنت یا گذاشتن ویدئوهای شخصی!) ممکن است ادعای انجام پروژه های بازسازی را داشته باشند. این افراد گاهاً با تبلیعات دهان پر کن سعی در جذب مشتری دارند. باید بسیار مراقب باشید که در دام چنین افرادی گرفتار نشوید.

- به روز بودن تیم بازسازی

لازم است یک تیم بازسازی با پیشرفت های جدید و مدها و سبک های روز این حوزه آشنا باشد و ضمناً دائما خود را به روز کند. حتما از شرکتی کمک بگیرید که ایده های جدیدی برای کار شما داشته باشد. اما دقت کنید که از کار کردن با شرکت های کپی کار و تقلید کننده خودداری کنید.

- سوابق کاری و نمونه کارهای مناسب

برای انتخاب یک شرکت حرفه ای حتما به رزومه و نمونه کارهای آن ها توجه کنید. نمونه کارهای یک شرکت بازسازی باید حتما تصویری باشد. ارائه لیستی از اسامی پروژه ها برای چنین شرکتی کافی نیست. 

البته لازم نیست این شرکت ها در موضوع مورد نظر شما عینا نمونه ای همسان (از نظر موضوع و ابعاد و …) انجام داده باشند. چرا که با بررسی نمونه کارهای مشابه آن ها می توانید به راحتی سطح کارها و میزان تخصص و مهارتشان را متوجه شوید. پیشنهاد ما این است که با مراجعه به سایت اینترنتی و یا آدرس اینستاگرام شرکت، نمونه کارها و نظرات مشتریان آن ها را مشاهده کنید؛ اگر در آن کارها ایده‌های جذاب وجود داشت، طراحی و اجرای پروژه خود را به آن شرکت واگذار کنید.

- سرعت و چابکی تیم بازسازی

یکی از موارد مهم در انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان، سرعت و چابکی آن ها در پیشبرد مراحل مختلف کار اعم از طراحی و اجرا است. در صحبت با شرکت بازسازی خود مطمئن شوید که در مورد زمان ها خوش قول هستند. مطمئناً تاخیر در ارائه طرح و اجرا باعث رنجش خاطر شما خواهد شد. البته از ارائه خواسته های زمانی نامعقول پرهیز کنید. زیرا باعث افت کیفیت کارتان خواهد شد. مثلاً ارائه یک طراحی با کیفیت، حداقل بین دو تا چهار هفته و اجرای یک پروژه بازسازی متوسط حداقل دو ماه زمان نیاز دارد. البته زمان دقیق طراحی و اجرا، بسته به متراژ و کیفیت پروژه شما متفاوت است و ممکن است کمتر یا بیشتر شود. می توانید از شرکت طراح و مجری درخواست کنید پس از مشخص شدن طراحی و قبل از ورود به اجرا برآوردی از حدود زمانی آن به شما ارائه نماید.

شرکت های بازسازی خوب چه خدماتی ارائه می دهند؟

شرکت های بازسازی مجموعه از وظایف دارند که باید به درستی انحام دهند و در قالب خدمات به مشتری ارائه بدهند.

- بازدید از پروژه و ارائه مشاوره

در این مرحله شرکت بازسازی از محل پروژه شما بازدید می کند و با بررسی های لازم یک مشاوره مختصر به شما ارائه می دهد تا در صورت تمایل با آن شرکت وارد قرارداد شوید.

- طراحی و ایده پردازی ( به صورت سه بعدی)

در این مرحله تیم بازسازی یک یا چند ایده خلاقانه مناسب پروژه آماده کرده و یک یا چند «طرح پیشنهادی اولیه» ارائه می دهد. پس از تحویل «طراحی اولیه» و بررسی توسط شما، اصلاحات و پرداخت ها مورد نیاز انجام و «طراحی نهایی» آماده می شود.

- ارائه نقشه های اجرایی و فنی

در این مرحله تیم بازسازی جزئیات اجرایی کار را تکمیل و نقشه ها یا مدارک فنی مورد نیاز برای ساخت یا اجرا پروژه شما را تهیه می کند.

- ارائه برآورد زمانی و هزینه ای از اجرا

در این مرحله طراح و مجری با استعلام هزینه ها و محاسبه زمان مورد نیاز، برآوردی از «زمان بندی» و «هزینه اجرا» آماده می کند.

- اجرا یا ساخت

در این مرحله پس از انعقاد قرارداد ساخت، شرکت نیروهای اجرایی خود را در محل پروژه مستقر می کند و طرح شما را طبق برنامه زمان بندی پیاده سازی می کند.

چگونه به شرکت های بازسازی ساختمان اعتماد کنیم؟

یک شرکت بازسازی ساختمان با ویژگی هایی که از آن صحبت کردیم، قطعا مورد اعتماد نیز خواهد بود. اما ما به طور خلاصه به چند مورد مهم تر که می تواند برای جلب اعتماد کافی باشد، اشاره می کنیم:

- بررسی نمونه کارها:

 داشتن مجموعه از نمونه کارهای انجام شده قبلی به صورت تصویری می تواند تاییدی بر توانمندی کافی باشد. دقت کنید که تعداد نمونه کارها ملاک مناسبی نیست. بهتر است بیشتر به کیفیت و سطح نمونه کارها دقت کنید. برای نمونه می توانید آلبومی از نمونه کارهای آرانو را در بخش «نمونه کارها» دنبال کنید.

- بررسی رضایت کارفرمایان قبلی:

رضایت کارفرمایان قبلی یکی از اطمینان بخش ترین راه ها برای جلب اعتماد شما خواهد بود. می توانید به سایت یا اینستاگرام شرکت بازسازی مربوطه مراجعه کنید و نظرات مشتریان قبلی را بخوانید. در صورتی که توصیه نامه هایی از آن ها داشته باشند می تواند بسیار مناسب باشد. برای نمونه ما در شرکت آرانو بخشی با عنوان «نظرات و بارخوردها ی مشتریان» ایجاد نموده ایم که همه مشتریان ما می توانند نظرات خود را نوشته و برایمان ارسال کنند. همچنین بعد از انجام هر پروژه توصیه نامه هایی از کارفرمایان خود دریافت می کنیم که در همین بخش منتشر می شود.

- بررسی برخورداری از تیم متخصص:

از شرکت بازسازی بخواهید اسامی تیم خود را به شما معرفی کند. در صورتی که سایت یا اینستاگرام دارد، آدرس صفحه معرفی تیم شرکت را دریافت و بررسی کنید. اگر مایل به آشنایی بیشتر با شرکت آرانو دیزاین هستید، از صفحه «معرفی ما» بیشتر با ما آشنا شوید. همچنین حتما صفحه ما را در شبکه های اجتماعی لینکدین، اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

- بررسی ارائه تضمین خدمات:

می توانید در همان ابتدای کار از شرکت بازسازی سوال کنید که ایا خدمات خود را تضمین می کند؟ و اینکه چگونه می تواند به شما اطمینان دهد که از طرح نهایی راضی باشید؟

ما در شرکت آرانو دیزاین همه طرح های خود را از نظر رضایت نهایی کارفرما تضمین می کنیم. به همین منظور در همه بسته های خدمات آرانو حتی ارزان ترین بسته طراحی، حداقل یک بار اجازه ایجاد تغییر در طرح و اعمال نظرات کارفرما پس از ارائه اولیه طرح وجود دارد.

به کدام شرکت های بازسازی هرگز اعتماد نکنیم؟

شرکت هایی که «نمونه ندارند یا نمونه های ضعیف دارند»!

هرگز سراغ شرکت های بازسازی که به هر دلیل از ارائه نمونه کارهای قبلی خودداری می کنند، نروید. شرکت ها یا سایت هایی که نمونه کارهایشان سطح پایینی دارد یا کپی از اینترنت است نیز نمی توانند قابل اطمینان باشند.

شرکت های با«کارفرمایان ناراضی»

هرگز با شرکت های بازسازی که مشتریان یا کافرمایان قبلی از خدمات آن ها ابراز ناراحتی کرده اند کار نکنید.

شرکت هایی که «سبک آن ها ناهماهنگ با سلیقه شما است»

هرگز شرکت های بازسازی که سبک طراحی و خط فکری آن ها با سلیقه شما هماهنگ نیست، انتخاب نکنید.

شرکت های با «تخصص نامرتبط و تیم ضعیف»!

هرگز سراغ شرکت های بازسازی که تخصص نامرتبط دارند یا تیم طراحی و اجرا ضعیفی دارند نروید. دقت کنید که ممکن است برخی افراد فقط صرف مشغول بودن در یک حرفه مثل کابینت سازی، ساخت تجهیزات چوبی، مبلمان، کناف و … یا جذب دنبال کننده در صفحات مجازی (صرفا با کپی کردن تصاویر از اینترنت یا گذاشتن ویدئوهای شخصی!) خود را به عنوان شرکت بازسازی جا بزنند!

شرکت هایی که «طرح دو- سه روزه می دهند»!

هرگز شرکت های بازسازی که قبول می کنند طی دو یا سه روز یک طرح سه بعدی به شما بدهند، انتخاب مناسبی نیستند. چون مطمئناَ طرح آن ها فاقد کیفیت و استانداردهای لازم است.

شرکت های «بیش از حد ارزان» یا با ارائه «طرح رایگان و بدون هزینه»!

هرگز سراغ شرکت هایی که حاضر به ارائه طرح بدون هزینه یا با اجرا با قیمت بسیار ارزان هستند نروید. معمولاَ این شرکت ها با ارائه یک قیمت ارزان مشتری خود را به دام می اندازند و بعدا با ارائه هزینه های جانبی متعدد یا هزینه تراشی های غیرمعمول، سود از دست رفته خود را حتی بیشتر از قبل جبران می کنند و فقط باعث ضرر و پشیمانی شما می شوند.

روش های پیدا کردن شرکت های بازسازی

اگر به دنبال دانستن روش هایی دقیق تر برای پیدا کردن بهترین شرکت ها در زمینه بازسازی و طراحی داخلی یا پاسخگویی به سوالاتی از این دست هستید، به مقاله دیگر ما با عنوان «روش های پیدا کردن بهترین شرکت های طراحی داخلی» سر بزنید.

  • چه شرکت هایی در زمینه بازسازی و طراحی داخلی در تهران و کرج بهترین هستند؟
  • آیا لزوماً باید انجام کار خود را به بهترین ها بسپریم؟
  • ۱۰ روش برتر برای پیدا کردن شرکت بازسازی و طراحی داخلی مطمئن چیست؟

جمع بندی

اگر شما هم به دنبال پیدا کردن بهترین شرکت بازسازی ساختمان یا بهترین تیم بازسازی داخلی برای کارتان هستید، می توانید از این مقاله کمک بگیرید. جمع موارد ذکر شده می تواند کمک بزرگی به شما در انتخاب بهترین شرکت بازسازی در تهران یا سایر شهرستان ها نماید. کافی است شرکت هایی با ویژگی های بالا انتخاب کنید. از آن ها شرح خدمات بخواهید و از رفتن به سراغ شرکت های بی کیفیت جداً خودداری کنید.

درپایان دعوت می کنیم از نمونه کارهای آرانو به عنوان یک شرکت تخصصی طراحی و اجرا (با بیش از ده سال سابقه) بازدید نمایید. نظرات کارفرمایان و مشتریان قبلی ما را مطالعه کنید و اگر راضی بودید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

در صورتی که سوال یا ابهامی دارید، در صفحه «سوالات متداول» پاسخ خود را بیابید یا  از طریق صفحه «تماس با ما» برایمان ارسال کنید.

guest
0 دیدگاه / Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments